четверг, 11 февраля 2016 г.

Урок позакласного читання 3класу

Урок позакласного читання
3класу

Тема: « У світі казки чарівної»
Мета: узагальнити знання дітей з розділу «У світі казки чарівної»; збагачувати уміння дітей зв'язно висловлювати свої думки, робити узагальнення; сприяти розвитку пам'яті, уваги і мислення; виховувати любов до рідного краю.
Обладнання: ілюстрації до казок, картки з завданнями, нагороди для дітей.
ХІД УРОКУ
I.       ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
*Психологічне налаштування на роботу
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
-         Сьогодні на уроці ми підведемо підсумки по розділу "У світі казки
чарівної".
IIІ.    АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
*Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»
-         Які казки ви читали самостійно?
-         Приведіть приклад казок, в яких головними героями є звірі. ("Котик і
півник", "Пан Коцький", "Рукавичка").
-         Хто пригадає казки, в яких дійовими особами є люди. ("Легкий хліб",
"Івасик - Телесик", "Дідова дочка й бабина дочка").
-         Як переважно закінчуються казки? (Добро перемагає зло).
*Робота в групах.
І група (змініть кінець старої казки на новий лад („ Пан Коцький").
ІІ група (змініть місце і час події казки по - новому («Котик і Півник»).
ІІІ група ( змініть характер героя казки про те, як баба стала доброю ("Дідова дочка й бабина дочка").
*Інтерактивна гра «Відкритий мікрофон»
-         Як називається розділ, який ми закінчуємо вивчати?
-         Чому саме так називається цей розділ?
-         Чи звернули ви увагу, які казки розпочинаються словами "Була собі.
Було це. Жили собі. „?
-         Пригадайте, хто залишив дідуся без коміра для бабусі та без риби.
-         Хто шукав легкого хліба ? Як називається ця казка?
-         Казки, яких народів ви читали в даному розділі?
-         Чи тільки народ пише казки?
-         З якої казки взяті ці слова: "Неси мене, лебедю, красеню білокрилий"?
-         Про що розповідається в казці "Мийдодір", чого вчить нас ця казка?
-         Які казки з цього розділу вам найбільше сподобались, чому?
*Вікторина «З якої казки?»
-         Зараз ми проведено вікторину "З якої казки?", де будуть зустрічатися
казки, які ми не читали на уроках, але вони вам добре знайомі.
Запитання 1. „ Баран на гіллі сидить та так дрижить! - не втримавсь, як упаде, та на вовка! Цап - сміливий, не став роздумувати, як закричить: - Подай мені його! Вовки як схопилися, так аж пил по дорозі закурився.
А цап та баран безпечно пішли в поле, зробили собі курінь та й живуть там". Що це за казка? ("Цап та баран").
Запитання 2. „ От уже лисичка йде до - журавля в гості. А журавель наварив такої смачної страви: узяв і м'яса, й картопельки, й бурячки, всього-всього, покришив дрібненько, склав у глечичок з вузькою шийкою та й каже:
-         Пригощайся, люба приятелько, не соромся! От лисичка до глечика -
голова не влазить!" З якої казки ці слова? ("Лисичка і журавель").
Запитання 3. „ Побіг заєць. Прибігає в кінець ниви, а їжак підвівся на двох лапках та гукає: Ого -го! А я вже давно тут чекаю! - Ти дивися! Ану біжімо ще раз! Прибігає на другий край, а їжак знову вже там. А то ж була їжачиха!" Що це за казка? ("Заєць і їжак").
Запитання 4. ,Доли це з темного бору біжить ведмідь. Наскочив на бичка:
-         Хто ти такий? - питає. - Скажи мені! А бичок і каже:
-         Я бичок-третячок, з соломи зроблений, смолою засмолений. Ведмідь
каже:
-         Коли ти солом'яний, смолою засмолений, то дай мені смоли, обідраний
бік залатати!" ("Солом'яний бичок").
Запитання 5. „ Ведмідь як побачив, що кіт лізе до нього, почав вище лізти по дереву, та до такого доліз, що й дерево не здержало. Так він додолу впав - гуп! - та просто на вовка, мало не роздавив сердешного. Як схопляться вони, як дременуть, то тільки видко; а заєць і собі за ними - забіг не знать куди . А потім посходилися та й кажуть:
-         От, який малий, а щойно нас усіх не поїв! ( "Пан Коцький").
*Робота над текстом казки «Легкий хліб»
1.       Читання казки.
2.       Метод «Прес»
-         Які події описані в казці?
-         Хто головний герой казки?
-         Встановіть взаємозв’язок героїв казки.
-         Чого вчить нас казка?
3.       Інсценування казки.
4.       Створення проблемної ситуації.
-         Як ви вважаєте, чи був хліб легким?
ІV. ПІДСУМОК  УРОКУ.
-         Які українські казки зустрічалися в цьому розділі?
-         Чому нас навчали казки?
-         Які вчинки героїв сподобались?
-         Чого вчить нас казка "Легкий хліб"?
*Нагородження учнів у номінаціях:
-         За влучні відповіді;
-         За виразне читання;
-         За артистизм.
                                                                                                           





Комментариев нет:

Отправить комментарий